Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, który przypada 13 października, wojewoda podlaski na ręce dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach złożył najlepsze życzenia wszystkim osobom reprezentującym to środowisko. Przede wszystkim – zawsze udanych akcji ratunkowych.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Wszystkim osobom związanym z ratownictwem medycznym wojewoda podlaski przekazuje najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zawsze udanych akcji ratunkowych, a także satysfakcji i radości, jakie daje możliwość ratowania ludzkiego życia.

– Każdego dnia obserwujemy pełną poświęceń pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników, sanitariuszy oraz innych pracowników służb medycznych, walczących o nasze zdrowie i życie. W tym trudnym czasie epidemii koronawirusa ważna jest przede wszystkim realna pomoc, jaką Państwo niesiecie potrzebującym. To, co najcenniejsze – zdrowie i życie – jest w rękach personelu medycznego

– podkreślał wojewoda.

Życzył również, aby codzienna służba była źródłem osobistego spełnienia, a praca dawała satysfakcję.

Dzień Ratownictwa Medycznego

W Polsce Dzień Ratownictwa Medycznego obchodzony jest od 2006 roku. Został powołany Ustawą z dn. 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Patronem święta jest błogosławiony Gerard – założyciel zakonu szpitalników.

|Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku