W dniach 30 września i 1 października w siedzibach nadleśnictw na terenie całego kraju każdy chętny mógł bezpłatnie odebrać sadzonki rodzimych drzew. Leśnicy udzielali też informacji, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić odebrane drzewka.

AKCJA #SADZIMY został oficjalnie zainaugurowana przez Parę Prezydencką. Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda 1 października wzięli udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków.

W Augustowie 30 września i 1 października sadzonki drzew były do odebrania przy siedzibie Nadleśnictwa na ul. Turystycznej. Dziś, 1 października w godz. 10-14 można było je odebrać również w centralnym punkcie miasta na Rynku Zygmunta Augusta.

 – Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować

– podkreślał Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych w wypowiedziach na temat akcji.

O krótkie wypowiedzi na ten temat poprosiliśmy dziś (1.10.) nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów, Wojciecha Szostaka i zastępcę burmistrza miasta Augustów, Filipa Jerzego Chodkiewicza, których zastaliśmy na Rynku Z. Augusta przy punkcie wydawania sadzonek.

Zapraszamy do wysłuchania ich wypowiedzi >>>

mówi Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów Wojciech Szostak
mówi Zastępca Burmistrza Augustowa Filip Jerzy Chodkiewicz