W miniony weekend odbył się coroczny miejski kiermasz świąteczny „Mikołajce”, który już na stałe wpisał się w augustowski kalendarz wydarzeń. Były występy na scenie, możliwość zakupu rękodzieła od lokalnych artystów, domowe słodkości i w pełni bożonarodzeniowy klimat. Jednak najbardziej oblegane były atrakcje dla dzieci – hitem imprezy okazała się elektryczna kolejka dla dzieci oraz domek, w którym na najmłodszych czekał Święty Mikołaj.

fot. UM w Augustowie

Spotkanie z Mikołajem

W sobotę i niedzielę wszyscy jeszcze mocniej poczuliśmy magię świąt! Największymi hitami tegorocznej edycji kiermaszu okazały się Domek Świętego Mikołaja i elektryczna kolejka.

Święty Mikołaj jak co roku przyjechał do Augustowa i zamieszkał przez weekend w domku na Rynku Zygmunta Augusta. Chatka prezentowała się niezwykle okazale, a chętnych by ją odwiedzić nie brakowało do późnych godzin wieczornych. To była wyjątkowa szansa dla dzieci, aby osobiście porozmawiać ze Świętym Mikołajem, zrobić wspólne zdjęcie i wrzucić do skrzynki swój pieczołowicie przygotowany list z życzeniami.

Furorę zrobiła też elektryczna kolejka, która zabrała najmłodszych w mini podróż po placu obok domku Mikołaja. Z naszych atrakcji każdy mógł skorzystać całkowicie za darmo.

Oryginalne prezenty

Podczas kiermaszu stale towarzyszyło nam ze sceny świąteczne granie oraz zapach kulinarnych specjałów sprzedawanych na stoiskach.

To była fantastyczna okazja, aby zakupić wyjątkowe i oryginalne prezenty dla swoich bliskich! Twórcy z Augustowa i okolic reprezentujący sztukę oraz rękodzieło ludowe oferowali niepowtarzalne prace: stroiki świąteczne, wyroby hafciarskie, ozdoby i dekoracje, obrazy, zabawki i ręcznie malowane bombki.

Na stoiskach oczywiście nie zabrakło też całej masy wigilijnych przysmaków, w tym świątecznych ciast i pierników, a także domowych przetworów, wędlin, serów i miodów.

Takich tłumów jeszcze nie było

Dwudniowy miejski kiermasz „Mikołajce” cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, podobnie jak inne imprezy z tegorocznego cyklu świątecznych wydarzeń organizowanych przez Ratusz. To najlepszy dowód na to, że augustowianie uwielbiają wspólnie celebrować okres oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie

Galeria zdjęć na stronie www.urzad.augustow.pl