Na Błoniach nad Nettą od niedawna można zobaczyć tabliczki informujące jak dożywiać ptaki w bezpieczny dla ich zdrowia sposób. O konsekwencjach złego dokarmiania zwierząt dobrze wiedzą uczniowie klasy 7E ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy sami wykonali projekty tabliczek, wystąpili do konserwatora zabytków o odpowiednie zgody oraz umieścili tabliczki na brzegu augustowskiej rzeki.

fot. UM w Augustowie

Aktywna Młodzież

– Bardzo dziękuję Wam za to, że angażujecie się w życie miasta. Cieszę się, że wychodzicie z inicjatywą wykonania akcji społecznej i uczycie się, jak odpowiednio przeprowadzić cały proces takiego działania. Nauka w praktycznej formie jest najskuteczniejsza. Wielkie dzięki także za to, że leży Wam na sercu los zwierząt i że uczycie – często starsze od siebie osoby, tego, jak odpowiednio pomagać ptakom. Dobra robota! 

– powiedział Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz

Chluba dla miasta 

Tabliczki, które stanęły nad Nettą to zwycięskie prace konkursowe w głosowaniu szkolnym. Wygrały prace Hanny Stankiewicz, Roberta Bujnowskiego, Zuzanny Głoniatowskiej i Wiktorii Kozłowskiej z klasy 7e ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Oficjalny montaż tablic, to finał przeprowadzonego wśród uczniów projektu edukacyjnego „Jak dokarmiać ptaki?”. Autorzy zwycięskich prac zostali nagrodzeni przez Burmistrza, a cztery wybrane tablice informacyjne zostały zamontowane wspólnie z Zastępcą Burmistrza Filipem Chodkiewiczem oraz Kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych – Michałem Kotarskim.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie