Obiekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wojska Polskiego 1 już niedługo będzie pusty, bo instytucja ta się z niego wyprowadzi.

fot. Marta Sołtys

A jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, ma to się stać jeszcze w tym miesiącu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przenosi się do budynku przy rondzie Marconiego. Przeprowadzka ta rozpocznie się na przełomie roku i myślę, że w styczniu się zakończy. Natomiast jeśli chodzi o kamienicę na Wojska Polskiego, to już od kilku lat wiadomo, że jest ona w bardzo złym stanie i wymaga remontu. Dopóki nie zostanie odnowiona, nie może działać w niej żadna instytucja użytku publicznego.

Kamienica zostanie więc najprawdopodobniej sprzedana.

Jeszcze za poprzedniego burmistrza był pomysł, by ten budynek wystawić na sprzedaż i to nadal wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Prawdopodobnie tak się stanie. Najpierw jednak trzeba będzie wykonać wycenę i wszelkie ekspertyzy tego obiektu – tak, byśmy wiedzieli jaki dokładnie jest jego stan i ile jest on wart. Jeśli będziemy się pozbywać tej kamienicy, to oczywiście odbędzie się to w drodze przetargu. Zobaczymy wówczas, czy znajdą się chętni, którzy zechcą zainwestować w ten fragment miasta. Myślę, że dobrze by było, aby obiekt w tym miejscu został wyremontowany, stał się ładny i służył mieszkańcom.

Do 2018 roku na najwyższym piętrze budynku znajdowały się mieszkania komunalne. Ale lokatorów trzeba było wyprowadzić ze względu na to, że obiektowi groziło zawalenie.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki