Rynek Zygmunta Augusta rozbłyśnie tysiącami światełek już w niedzielę 5 grudnia! Startujemy o godzinie 16.30. W planie moc świątecznych atrakcji – wspólne śpiewanie, słodki poczęstunek, występ Augustowskiej Orkiestry Dętej i oczywiście, już tradycyjne, wspólne odpalenie dekoracji na Rynku Zygmunta Augusta, którym oficjalnie rozpoczynamy cykl miejskich imprez w świątecznym klimacie.

Centrum Augustowa oczaruje blaskiem

Wielkie oczekiwanie na uruchomienie świątecznych iluminacji zaczniemy muzycznymi występami. Specjalny program artystyczny na ten dzień przygotowały też dzieci ze szkół podstawowych.

Najważniejszy punkt wydarzenia zaplanowaliśmy na godzinę 17.00. To właśnie wtedy Burmistrz Mirosław Karolczuk zaprosi na scenę dzieci, a po wspólnym odliczaniu, centrum Augustowa rozbłyśnie tysiącami świątecznych światełek i wprowadzi nas w najbardziej wyczekiwany czas w roku – w czas Świąt Bożego Narodzenia! 

W tym roku na Rynku Zygmunta Augusta pojawią się też nowości. Przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek, które zobaczycie już 5 grudnia o godzinie 17:00. 

Świąteczny klimat

– Zapraszam wszystkich Państwa na oficjalne odpalenie świątecznych iluminacji na Rynku Zygmunta Augusta już w najbliższą niedzielę. Szykujemy świąteczny Augustów dla mieszkańców. Prace idą pełną parą. Nie mogę doczekać się reakcji setek augustowian, z którymi wspólnie uruchomimy dekoracje w centrum miasta. Święta Bożego Narodzenia, to najlepszy czas w roku – dlatego warto zacząć go wspólnie – mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk. 

Usłyszymy świąteczne melodie, uruchomimy iluminacje, a na wszystkich będą czekały gorące napoje i coś słodkiego.

A to dopiero początek…

Wspólne odpalenie świątecznych iluminacji to wstęp do cyklu miejskich wydarzeń poprzedzających Święta Bożego Narodzenia.

Już od rana w mikołajkowy poniedziałek 6 grudnia, dzieci z augustowskich przedszkoli postarają się zdobyć tytuł najpiękniej udekorowanej choinki. Wszystko w ramach corocznej akcji „Wspólnie Udekorujmy Augustów na Święta”. Tego samego dnia wieczorem uruchomimy augustowskie lodowisko.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie