CZY KOLEJNY AUGUSTOWSKI RADNY UTRACI MANDAT?

Autor / 6 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Chodzi o Mirosława Zawadzkiego z rządzącego ugrupowania Nasze Miasto. Firma, której jest współwłaścicielem świadczy usługi dla urzędu miejskiego, jednostek mu podległych oraz spółek komunalnych.

zdjęcie ilustracyjne, radny miejski Mirosław Zawadzki, fot. augustow.org

Sprawa wyszła na jaw po odpowiedzi, jaką otrzymał na swoją interpelację radny Adam Sieńko.

Tutaj mamy ewidentne naruszenie ustawy o samorządzie gminnym. Nie ulega więc najmniejszej wątpliwości, że będzie to podstawa do złożenia kolejnego wniosku. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu to zrobimy.  Jeżeli radnej stawia się zarzut, że stowarzyszenie sportowe złożyło zamówienie na kartacze, na które fakturę wystawił urząd miasta i to jest podstawą do wygaszenia jej mandatu, to tutaj radni nie powinni mieć najmniejszych dylematów.  

Z odpowiedzi na interpelacje wynika, że firma Transdźwig Zawadzcy od 2018 roku sprzedała miastu towary i usługi za prawie 464 tysiące złotych. Wśród nich było między innymi ustawianie choinki bożonarodzeniowej na Rynku Zygmunta Augusta czy zakup zapachów do samochodów osobowych.  

Mirosław Zawadzki tłumaczy, że nie ma bezpośredniego wpływu na to, kto korzysta z usług jego przedsiębiorstwa i nie łamie prawa w żaden sposób.

Jestem wspólnikiem w spółce, która świadczy usługi ogólnodostępne. W firmie są osoby, które się tym zajmują. Ja nie mogę zróżnicować klientów, którzy do nas przychodzą. Nie wiem, komu sprzedawca sprzeda na przykład bańkę oleju, komu będzie wynajęty sprzęt, czy kogo przyholujemy. Trzeba przeanalizować każdą sprawę. Jeżeli będzie wniosek, poddam się woli radnych. Podejrzewam, że zostanie to przekierowane dalej, więc niech po prostu odpowiednie organy wszystko wyjaśnią.

Przypomnijmy, że podczas kwietniowej sesji rady miasta radni wygasili mandaty dwóm przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej: Izabeli Piaseckiej oraz Rafałowi Harasimowi. Złożona przez opozycję uchwała w sprawie odwołania Tomasza Dobkowskiego z ugrupowania Nasze Miasto nie została przyjęta.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content