DZIURAWY I PIASKOWY ŁĄCZNIK MIĘDZY ULICAMI KILIŃSKIEGO I MOSTOWĄ W AUGUSTOWIE W KOŃCU BĘDZIE NAPRAWIONY

Autor / 11 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / 1 komentarz

Miasto szuka właśnie wykonawcy na budowę ulicy.

Jak podkreśla zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, mimo tego, że ta droga ma niecałe 100 metrów długości, jest ważnym ciągiem komunikacyjnym oraz znajduje się w reprezentacyjnym punkcie miasta.

– Już podczas realizowania inwestycji, które wcześniej obejmowały ulicę Kilińskiego i Rybacką było planowanie utwardzenie tego odcinka. Ta droga służy mieszkańcom i turystom. Jest to ważny przejazd ze względu na to, że mamy tam bardzo często odwiedzane przez przyjezdnych miejsca. Są porty katamaranów, gondoli i motorówek. Z tego powodu jest w tym miejscu spory ruch. Stoi tam nowy budynek, w którym znajdują się lokale usługowe. Pojawi się więc jeszcze więcej samochodów.

Prace mają potrwać do końca czerwca.

– Jeśli chodzi o przestrzeń, która jest miejskim gruntem, to zostanie zrobiona tam ulica. Wykonana będzie również kanalizacja, po to, by dobrze odprowadzać z tego terenu wodę. Natomiast jeśli chodzi o zagospodarowanie parkingów, które tam do tej pory istniały, to są one na prywatnych powierzchniach i prawdopodobniej przedsiębiorcy będą je nadal utrzymywać. Zdaje się, że w tym miejscu znajdzie się również kilka miejsc dla samochodów wzdłuż ulicy.

Miasto na budowę drogi przeznaczy ponad 100 tysięcy złotych.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

One Comment

  • Fiodorow09. mar, 2021

    Ulica zygmuntowska, jak i rajgrodzka to są główne ulice, są straszę dziura na dziurze, samochody trzeba prowadzić do mechanika, o zrobienie zawieszenia. To może miasto powinno płacić za uszkodzenie pojazdów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content