Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON działający przy Augustowskich Placówkach Kultury, we wrześniu ubiegłego roku był organizatorem przeglądu filmów dokumentalnych „Wszystko w temacie”. Tematem przewodnim pierwszej edycji tego wydarzenia byli Sąsiedzi.

27 września br. rusza druga edycja przeglądu „Wszystko w temacie”. Temat przeglądu, podobnie jak ubiegłoroczni Sąsiedzi, jest bliski większości z nas. Ba, bliski to mało powiedziane, tak jak tlen i woda, niezbędny do życie na ziemi. I nie o Nas mowa panowie – mamy w tym swój udział 😉, ale tym razem będzie o kobietach.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Na kilka dni przed 2 edycją przeglądu filmów dokumentalnych „Wszystko w temacie”, w naszej rozmowie z Bartkiem Świerkowskim z DKF Kinochłon zapytałem Dlaczego tematem przewodnim tegorocznego przeglądu jest Kobieta? A dlaczegóż by nie? – odpowiedział Bartek. Jak uzasadnił wybór takiego tematu przewodniego? Dowiecie się z nagrania audio niżej >>>

Dlaczego tematem przewodnim tegorocznego przeglądu jest Kobieta? mówi Bartek Świerkowski

Dlaczego akurat te 3 pozycje filmowe z kobietą w roli głównej wybrano do tegorocznego przeglądu? Przyznaję, że krótkie uzasadnienia Bartka Świerkowskiego wzbudziły moją ciekawość i chęć obejrzenia jednego z filmów 😊 Bardzo możliwe, ktoś z Was po wysłuchaniu wypowiedzi Bartka, w których krótko nakreśla tematy filmów wyświetlanych podczas przeglądu, również zechce uczestniczyć w którymś z wieczorów filmowych – a może zasiądzie przed ekranem kinowym podczas całego przeglądu?

O filmie mówi Bartek Świerkowski / DKF Kinochłon
O filmie mówi Bartek Świerkowski / DKF Kinochłon
O filmie mówi Bartek Świerkowski / DKF Kinochłon

Przegląd filmów dokumentalnych „Wszystko w temacie” odbędzie się w dniach 27-29 września. Tematem przewodnim będzie „Kobieta”.

Dwa z trzech seansów będą miały miejsce w kinie Iskra, a jeden w Nowa Szekla Tawerna&Bar:

27.09. godz.19:00 Kobieta (Kino ISKRA),

28.09. godz.19:15 Jestem Greta (Kino ISKRA),

29.09. godz.19:00 Maiden (Nowa Szekla Tawerna&Bar).

Karnety w cenie 30 zł na 3 pokazy do zakupienia w MDKu (ul. Nowomiejska 41)

|Bart.