„MEDIA BEZ WYBORU”. DZIŚ PROTEST MEDIÓW PRZECIWKO PODATKOWI OD REKLAM

Autor / 11 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / 3 komentarze

Część prywatnych mediów protestuje dziś we wspólnej akcji „Media bez wyboru”. Telewizje od rana zamiast programu nadają specjalny komunikat. Na niektórych portalach czytelnicy nie przeczytają żadnego artykułu. Do akcji przyłączyły się również niektóre dzienniki. Na łamach wielu wydawnictw czytelnicy spotkają się dziś z listem otwartym mediów do rządu.

Na początku lutego do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy, której konsekwencją będzie wprowadzenie składki z tytułu reklamy internetowej i reklamy konwencjonalnej. Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić do NFZ.

WWW.AUGUSTOW.ORG

Drodzy Czytelnicy,

dziś od rana na stronie augustow.org nie publikujemy artykułów. Ta forma protestu jest wyrazem naszej solidarności ze stacjami telewizyjnymi, radiowymi, portalami i innymi mediami, od największych, po najmniejsze, w które rząd chce uderzyć projektem nowego podatku zwanego oszukańczo składką (dzięki czemu można go wprowadzić niemal od ręki).

Niemal w całości utrzymujemy się z reklam. Jesteśmy przekonani, że Państwo zrozumiecie, że gra idzie tu o najważniejsze dla demokracji wartości prawdy, niezależnej informacji, wolności wypowiedzi.

Rządowy projekt daje łaskawie czas na konsultacje do 16 lutego, wprowadza podatek od 1 lipca. Odbywa się to w cieniu pandemii, która dobiła finanse wielu mediów żyjących z reklam, bo gdy zamarło życie gospodarcze, przychody z nich spadły o połowę.

Mamy nadzieję, że będziecie z nami duchem i wesprzecie ten protest.

Więcej o ustawie przeczytacie Państwo tutaj.

|Bart.

3 komentarze

 • Aleksander11. lut, 2021

  No tak, jednak jak widzę z przyjemnością wschodzisz do tego korytka aby się pobabrać w jego zawartości ☹

 • JKD11. lut, 2021

  Kwik świń odrywanych od koryta

 • Wolne media10. lut, 2021

  cytat : ,, Niemal w całości utrzymujemy się z reklam. Jesteśmy przekonani, że Państwo zrozumiecie, że gra idzie tu o najważniejsze dla demokracji
  wartości prawdy, niezależnej informacji, wolności wypowiedzi. ”
  A mi coś się zdaje , że nie idzie tu o żadne najważniejsze dla demokracji wartości PRAWDY , NIEZALEŻNEJ INFORMACJI ,
  WOLNOŚCI WYPOWIEDZI , bo nikomu ten projekt nie zamyka ust . Tu chodzi po prostu o KASĘ !!! . Nikt z nas nie chce płacić podatków , ale żeby
  ten kraj mógł się rozwijać to wszyscy solidarnie musimy na niego łożyć i pilnować , aby zebrane środki były należycie wydawane . Każdy z nas wie ,
  że czym większa firma to tym większe ma możliwości dokonywania przekrętów finansowych . Działalność na terenie Polski i czerpanie z tego
  krociowych zysków musi wiązać się z płaceniem podatków na terenie właśnie Polski , a nie wyprowadzanie zysków do macierzystych krajów .
  Jak podały nie strajkujące media TVN według złożonego PIT-u odprowadził do Skarbu Państwa w ubiegłym roku 7 000 zł podatku dochodowego .
  Czy nie wydaje Wam się to śmieszne ??? Przecież mały sklepik osiedlowy niekiedy więcej odprowadza podatku !!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content