O szczegółach mówił na naszej antenie.

fot. www.augustow.org

Nie przekreśla ta odpowiedź niczego i daje jakąś nadzieję. Zacytuję: „Chciałabym zapewnić i potwierdzić, że kwestia sytuacji komunikacyjnej województwa podlaskiego jest przedmiotem prac i analiz Ministerstwa Infrastruktury. Były i są podejmowane działania, których wymierne efekty już są i będą widoczne w przyszłości, a realizacja kolejnych postulatów i wniosków władz samorządowych regionu jest przedmiotem analiz w zakresie określenia priorytetów inwestycyjnych na przyszłą perspektywę finansową Unii Europejskiej”.

Ministerstwo przypomina jednocześnie, że trwają zaawansowane prace nad modernizacją trasy z Augustowa do Białegostoku w wariancie 2+1, czyli z naprzemiennymi pasami do wyprzedzania.

Z kolei starosta Kowalewski zachęca do udziału w kończących się w piątek (17.09) konsultacjach dotyczących programu budowy dróg krajowych. Ma nadzieję, że duża liczba opinii na temat konieczności powstania trasy ekspresowej Raczki-Białystok zmieni nastawienie w tej sprawie Ministerstwa Infrastruktury.

| red: kap

autor: Tomasz Kubaszewski / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki