Przedsiębiorstwo Transportowe NECKO Sp. z o.o. uruchomiło w poniedziałek (19.04.) mobilną aplikację do sprawdzania rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Augustowie. Pasażerowie augustowskich autobusów mają teraz dostęp do informacji o ich rzeczywistych odjazdach i to z dowolnego przystanku w całej sieci komunikacyjnej PT Necko.

System dynamicznej informacji pasażerskiej działa w oparciu o serwis internetowy kiedyPrzyjedzie.pl. Obecnie z serwisu można korzystać na kilka sposobów:

– odwiedzając stronę internetową www.augustow.kiedyprzyjedzie.pl.  

W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku „pokaż odjazdy”. Ikonka widniejąca w kolumnie „odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową i związane z nią opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na tabliczki przystankowe na dowolnie wybrany dzień;

– korzystając z mobilnej wersji strony, z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie).

Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów.

– Kolejnym sposobem jest zeskanowanie kodu QR umieszczonego na przystanku (wszystkie kody QR pojawią się na przystankach w najbliższą środę), po zeskanowaniu zostaniemy przekierowani do przeglądarki internetowej zainstalowanej w naszym telefonie i zostaną zaprezentowane najbliższe odjazdy z danego przystanku jak również będziemy mieli możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy w formie elektronicznej;

– instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych z systemem operacyjnym:

a) Android: Google Play: TUTAJ >>>

b) Windows Phone: Microsoft Store: TUTAJ >>>

 – Zachęcamy do dołączenia do grona Dynamicznych Pasażerów i korzystania z przygotowanej aplikacji – pisze Specjalista ds. komunikacji miejskiej Paweł Siedlecki, który poinformował nas o wdrożeniu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej w Augustowie.

|Bart.