Najbliższe prognozy pogody przewidują wysoki spadek temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych, osób starszych i nietrzeźwych, które przebywają na zewnątrz. Nie bądźmy obojętni na los osób narażonych na wychłodzenie. Informacja o osobie potrzebującej pomocy, przekazana na numer alarmowy 112 lub zgłoszona na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, może uratować życie.

Prognozy meteorologiczne dla naszego regionu przewidują duże spadki temperatury. To wyjątkowo trudny czas dla osób samotnych, bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy nadużywających alkoholu. W związku z tym augustowscy policjanci w najbliższych dniach w sposób szczególny będą zwracać uwagę na te osoby. Mundurowi kontrolują pustostany, ogródki działkowe, czy też klatki schodowe i piwnice. Codziennie pomagają osobom, które są w potrzebie.

Apelujemy, by nie pozostawać obojętnym na osoby, które potrzebują pomocy. Pamiętajmy także o samotnych sąsiadach i znajomych. Jeśli widzimy osobę potrzebującą, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Reagujmy! Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby bezdomnej możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

| augustow.policja.gov.pl