Szanowni Państwo,
jako młodzi społecznicy z Suwałk i inicjatorzy petycji „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki – Augustów – Białystok” chcemy poinformować, że petycja trafiła już do głównej siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie.

zdjęcia z przekazania petycji do GDDKiA

Petycja, którą podpisało aż 5654 mieszkańców z całego Województwa Podlaskiego trafiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pragniemy przypomnieć, że petycja składa się z 218 stron, a ich zwój liczył aż 45 metrów. – mówi Piotr Rydzewski, jeden z inicjatorów akcji.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w przypadku naszych poprzednich petycji, ta również spotka się z pozytywnym odbiorem. Aktualnie czekamy na odpowiedź od GDDKiA i nadal będziemy podejmować inicjatywy w ramach akcji #EkspresowePodlaskie.

– dodaje Damian Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Petycję oraz nasze działania przedstawiliśmy także podlaskim parlamentarzystom. Zarówno z Podlaskim Zespołem Parlamentarnym, jak i Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad podjęliśmy współpracę, jesteśmy chętni do rozmów, spotkań oraz dalszych działań. Wszystko na rzecz mieszkańców naszego Regionu!

– zaznacza Piotr Wasilewski, jeden z inicjatorów akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom za wielkie zaangażowanie i mobilizację. Liczba podpisów pokazuje jak ważna dla całego województwa jest budowa ekspresówki przez Augustów. Jesteśmy przekonani, że wspólnie przybliżmy realizację tej trasy.

– podkreśla Grzegorz Izbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Pozdrawiamy serdecznie,

Grzegorz Izbicki, Piotr Wasilewski, Piotr Rydzewski, Damian Izbicki

Inicjatorzy petycji i akcji #EkspresowePodlaskie