Za dwudniowy wyjazd zapłacono aż 20 tysięcy złotych.

zdjęcie ilustracyjne

Zdaniem radnej Izabeli Piaseckiej, ten wydatek z miejskiego budżetu nie jest adekwatny do rezultatów.

Oczekiwałam, że tak duży koszt pociągnie za sobą wymierne korzyści związane z podpisanymi umowami zawartymi na jakieś intratne kontrakty dla rozwoju Augustowa. Natomiast z tego nie wynika nic poza medialną promocją pana burmistrza.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz tłumaczył radnym, że forum ekonomiczne było bardzo dobrym miejscem na promocję Augustowa. Przyjechali tam samorządowcy, naukowcy, politycy oraz przedsiębiorcy z całej Polski, a wydarzenie relacjonowały ogólnopolskie media.

Na koszty uczestnictwa w forum składają się wydatki związane z transportem, noclegiem, delegacją pracowników oraz umowa na przygotowanie autorskiego panelu dyskusyjnego z udziałem marszałka województwa podlaskiego i burmistrza miasta Augustowa, a także transmisji on-line na żywo, przygotowania materiałów prasowych po prezentacji oraz zamieszczenia publikacji w mediach o charakterze ogólnopolskim i regionalnym.  Odbyła się tam dyskusja: „Podlaskie – idealne miejsce na biznes, odpoczynek i życie”, podczas której przedstawiono ofertę inwestycyjną i turystyczną naszego miasta.

Za sam panel dyskusyjny, przygotowany przez firmę z Suwałk, augustowski Ratusz zapłacił prawie 18,5 tysiąca złotych.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki