Augustowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach zabezpieczyli 29 kilogramów suszu tytoniowego.

zdjęcie KPP w Augustowie

Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 16 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Suwałkach ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Bargłów Kościelny może znajdować się nielegalny susz tytoniowy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się.

W poniedziałek, kryminalni znaleźli w domu 71-latka 29 kilogramów suszu tytoniowego. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Wprowadzenie nielegalnego towaru na rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 16 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Za uchylanie się od obowiązku opodatkowania oraz za wyrabianie wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych grozi kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności.

| augustow.policja.gov.pl