Od sobotę, 20 listopada 2021 r., nowy rekord Polski w chodzeniu po rozżarzonych węglach należy do Bartka Wiśniewskiego z Augustowa.

zdjęcie: Bartek Wiśniewski bije rekord Polski w chodzeniu po rozżarzonych węglach,
fot. Zbigniew Bartoszewicz / augustow.org

Kolejne osoby, które myślą o pobiciu rekordu Bartka będą miały teraz nie lada wyzwanie. 28-letni augustowianin podniósł poprzeczkę o 100% w porównaniu do rekordu, z którym się zmierzył. Dotychczasowe 50 metrów zamienił na 100!

Na placu przed Amfiteatrem nad jeziorem Necko, gdzie zorganizowano wczorajsze wydarzenie pomimo bardzo niesprzyjającej pogody, swoją obecnością i dopingiem wspierało Bartka liczne grono przyjaciół i znajomych. Był wśród nich Burmistrz Augustowa. Zanim jednak Bartek mógł wejść na rozżarzoną ścieżkę i ustanowić nowy rekord, bardzo dużo wysiłku kosztowało odpowiednie jej przygotowanie. Wielokrotne mierzenie długości trasy, ciągłe monitorowanie temperatury ognistego toru, równanie rozżarzonych węgli, rozżarzanie palącego się drewna przygaszanego przez padający deszcz, zabezpieczanie terenu itd., to wszystko zrobiono dzięki pomocy druhów z OSP Augustów-Lipowiec.

Zapraszamy do wysłuchania relacja Marty Sołtys z Radia Białystok >>>

O nietypowych dokonaniach Bartka Wiśniewskiego pisaliśmy już parokrotnie na naszej stronie. Niżej zamieszczamy przekierowania do części artykułów. Zapoznanie się z nimi pozwoli na pełniejsze poznanie tego, czym interesuje się i co pochłania gro wolnego czasu Fakira z Podlasia, jak od pewnego czasu określany jest Bartek Wiśniewski.

Naszą obszerną fotorelacje z bicia rekordu można obejrzeć TUTAJ >>>


„AUGUSTÓW” ZDOBYŁ ŚNIEŻKĘ W SPODENKACH

PO WEJŚCIU ZIMĄ W SPODENKACH NA ŚNIEŻKĘ, TERAZ 11M POD LODEM. BARTEK OSIĄGA KOLEJNY SWÓJ CEL

BARTEK WIŚNIEWSKI – TRZEBA POZBYĆ SIĘ SWOICH LĘKÓW

|Bart. / augustow.org