Rada Ministrów zdecydowała, że wydłużony zostanie termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego – do 30 września 2022 r. z końca marca 2022 – poinformowano w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Mielno, 08.08.2020. Koronawirus w Polsce. Turyści i urlopowicze na zatłoczonej bałtyckiej plaży w Mielnie, 8. bm. (rg/dw) PAP/Rafał Guz

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. (PAP)

pif/ drag/