W związku z odwilżą, IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne o możliwym przekroczeniu stanów ostrzegawczych i alarmowych rzek oraz ich dopływów. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się na Wiśle w powiecie płockim oraz na dolnej Odrze w województwie zachodniopomorskim.
Do podjęcia działań jest gotowy cały potencjał krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w tym 502 jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP oraz 4544 jednostki ochotniczych straży pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Strażacy monitorują stan wałów przeciwpowodziowych i poziom wody w rzekach m. in. z wykorzystaniem dronów. Dysponują też: łodziami, pompami wysokiej wydajności, agregatami prądotwórczymi i sprzętem logistycznym.
Na bieżąco analizowane są raporty meteorologiczne. Komenda Główna PSP i komendy wojewódzkie PSP są w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe oraz ekspertami z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które prowadzi akcję lodołamania na Wiśle i Odrze.
fot. PSP
|Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok