W TYM TYGODNIU W AUGUSTOWIE ROZPOCZNIE SIĘ WYMIANA STARYCH SODOWYCH LATARNI NA LEDOWE

Autor / 6 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Łącznie do jesieni w mieście będzie stało prawie 2,5 tysiąca nowoczesnych lamp.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz zapewnia, że inwestycja ta przyniesie mieszkańcom same korzyści.

– Według deklaracji wykonawcy, do września powinniśmy wymienić już 800 lamp na nowe. Natomiast całość inwestycji będzie trwała do końca października. Mamy do wymiany ponad 2 tysiące opraw, więc jest to poważna sprawa i dużo pracy. Nowoczesne ledowe latarnie będą przede wszystkim energooszczędne. W związku z tym. przedsięwzięcie to bardzo szybko się zwróci, ponieważ miasto zaoszczędzi na rachunkach za prąd.

Nowe lamy staną zarówno na miejskich, jak i powiatowych ulicach. Natężenie światła będzie można regulować. Filip Chodkiewicz dodaje, że nowe latarnie, to także zdecydowanie mniej awarii.

– To oświetlenie będzie w pełni sterowalne. Będziemy mogli je ustawiać tak, by latarnie zapalały się naprawdę o odpowiedniej porze – wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Będą one tak programowane i zasilane, że właściwie wyeliminujemy problem gaśnięcia światła w mieście ze względu na awarie na jednym słupie. Od razu dowiemy się, w którym miejscu coś się zepsuło, która dokładnie to oprawa i co się stało. Natychmiast będzie więc można to naprawić. 

Inwestycja kosztuje ponad 5 mln zł, z czego 3,7 mln to dofinansowania z Unii Europejskiej. 

W mieście zostanie jeszcze około 1200 lamp sodowych.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content