Augustowscy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże w dwóch sklepach. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 2600 złotych. Przy jednym z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli strzykawkę oraz foliowe zawiniątka. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to heroina. Mieszkańcy Suwałk usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

zdjęcie KPP w Augustowie

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali na terenie Suwałk trzech podejrzanych o kradzieże alkoholu i perfum. Do zdarzeń doszło w połowie lutego. Mężczyźni zabrali z jednego ze sklepów 3 butelki alkoholu. Natomiast z drugiego lokalu 4 markowe perfumy. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 2600 złotych.

Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili tożsamość podejrzanych. Okazało się, że to mieszkańcy Suwałk. Najpierw policjanci zatrzymali 23 i 25-latka, natomiast tydzień później w ich ręce wpadł również 24-latek. To właśnie przy nim funkcjonariusze zabezpieczyli strzykawkę z płynną substancją oraz foliowe zawiniątka.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to heroina. Mieszkańcy Suwałk usłyszeli już zarzuty kradzieży. Dodatkowo 24-latek odpowie za ten czyn w warunkach recydywy. Mężczyzna może również odpowiedzieć za posiadanie środków odurzających.

|augustow.policja.gov.pl