W dniach 28-29.10.2022 czterdziestu pięciu augustowskich harcerzy wraz z opiekunami wzięło udział w 2-dniowej wycieczce do Warszawy- „Harcerska Warszawa – profilaktyczny wyjazd Harcerzy”.

Harcerska Warszawa

Celem wycieczki były integracja drużyn Hufca, pokazanie harcerzom alternatywnych form spędzania czasu oraz poznanie historii Warszawy, zapoznanie z historią wojskowości i Powstania Warszawskiego.

Pierwszym miejscem po przyjeździe do Warszawy, do którego Harcerze się wybrali było Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na uczestnikach bardzo duże wrażenie. W ramach relaksu i odpoczynku po podróży Harcerze przespacerowali się wraz z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich dowiadując się wielu ciekawostek o tym miejscu. Kolejnym punktem wycieczki było Stare Miasto, tam przewodnik również Harcerz oprowadził ich po najciekawszych miejscach. Dzień był bardzo intensywny i pełen wrażeń, gdyż późnym popołudniem Harcerze uczestniczyli w Szkolnej Grze Miejskiej „Skarb Starego Miasta” Nie było to łatwe odnaleźć skarb, ale wszyscy uczestnicy sobie świetnie poradzili.

Drugi dzień pobytu harcerze rozpoczęli od cmentarza Wojskowego na Powązkach, gdzie zapalili znicze na grobach Rudego, Alka, Zośki i innych harcerzy – Powstańców Warszawskich.

Wszystkie zajęcia miały charakter działań profilaktycznych, wskazujących na aktywne formy spędzania wolnego czasu jako alternatywę dla zachowań przynoszących negatywne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego, jak również dla otoczenia społecznego.

Na zakończenie harcerze podsumowali profilaktyczny wyjazd w formie warsztatów. Wycieczka została dofinansowana przez Miasto Augustów.

|Hufiec Augustów