Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „ASON” już od 12 lat, tj. chwili powstania w 2010 r. dokłada starań, aby angażować jak największa liczbę swoich członków we wspólne działania mające na celu aktywizację ich życia.

Od kilku lat największym zainteresowaniem członków „ASON” cieszą się projekty realizowane przy wsparciu Gminy Miasto Augustów. W ramach projektu organizowane są warsztaty tematyczne, których celem jest szersze zaangażowanie członków stowarzyszenia w życie społeczne, rehabilitacja ruchowa, rozwój zdolności manualnych, warsztaty artystyczne, zajęcia z psychologiem i wycieczki krajoznawcze. W ubiegłym roku był to projekt pn. „Huśtawka” realizowany od 1 maja, do 31 sierpnia 2021 r.

W najbliższy poniedziałek, 16 maja 2022 r. rozpoczynają się warsztaty rehabilitacyjno-teatralne. Podobnie jak w roku ubiegłym, na miejsce organizacji warsztatów wybrano Gościniec „Rospuda” na „Gołej Zośce” k. Augustowa. W tym uroczym i blisko miejsca zamieszkania większości uczestników zakątku, spędzą on wspólnie 5 dni.

|EM