Białystok, 13.05.2022 r.

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła dziś koordynatorów powiatowych, którzy będą wspólnie z pełnomocnikami reprezentować ugrupowanie Szymona Hołowni w województwie podlaskim.

W dniu 13 maja 2022 r., w dwa tygodnie po zaprezentowaniu pełnomocników ds. rozwoju struktur partia prezentuje pierwszych członków i zarazem koordynatorów powiatowych. Ich zadaniem będzie budowanie zespołów lokalnych tak, by jeszcze w tym roku możliwe były demokratyczne wybory władz nowej partii w województwie podlaskim.

W trakcie konferencji, która odbyła się o godz. 11.00 pod białostockim Ratuszem wiceprzewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni, Maciej Żywno podkreślił, że część polityczna Ruchu 2050 rozwija się dynamicznie i jest on obecny w województwie, co oznacza, że szykujemy się w sposób solidny do wyborów zarówno parlamentarnych jak i samorządowych. To oznacza również, że będziemy cały czas łączyć tę wrażliwość społeczną Ruchu Polska 2050, będziemy słuchać tam, gdzie ta część społeczna Ruchu będzie zwracała uwagę, by część polityczna była blisko ludzi.

Jako swoją charakterystyczną cechę partia Polska 2050 Szymona Hołowni prezentuje łączenie doświadczonych już na polu samorządowym osób i tych, którzy są zupełnie nowi w polityce. Taka mieszanka świeżości i doświadczenia wzmacnia Polskę 2050 jako projekt rzetelny wiarygodny i skuteczny. – mówił Marek Sakowicz, jeden z pełnomocników Partii.

Łukasz Nazarko zwrócił uwagę, że ludzie przedstawieni dziś do roli koordynatorów, to osoby związane z Ruchem Polska 2050 od dawna i jego esencja. Zajmują się działalnością obywatelską, samorządową i polityczną. Wspieramy się energią, zapałem i zaangażowaniem wyniesionym ze sfery społecznej. Nasza współpraca to nowa siła, która tworzy spójną formułę funkcjonowania nowego projektu politycznego – partii Polska 2050 Szymona Hołownipodkreślał Nazarko, pełnomocnik Partii.

Jako nowi koordynatorzy przedstawili się:

W dniu 13 maja 2022 r., w dwa tygodnie po zaprezentowaniu pełnomocników ds. rozwoju struktur partia prezentuje pierwszych członków i zarazem koordynatorów powiatowych.

Katarzyna Poskrobko działająca w powiecie hajnowskim w Ruchu Polska 2050 od kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, czyli ponad dwa lata. Prywatnie wspólnie z mężem prowadzi firmę zajmującą się dystrybucją nawozów organicznych.

Eliza Cybulko, nauczycielka przedszkolna i szkolna, będzie reprezentować Miasto Białystok.

Gminę Korycin będzie politycznie reprezentowana w partii Polska 2050 Szymona Hołowni przez jej wójta, Mirosława Lecha, działacza samorządowego od ponad 30 lat, członka zarządów wielu organizacji samorządowych. Polska na gwałt potrzebuje nowej siły politycznej otwartej na ludzi, na rozwój. I taka będzie Polska 2050 – mówił Mirosław Lech.

Łomżę reprezentować będzie Dariusz Domasiewicz, od 2014 r. radny miasta Łomża, również przewodniczący klubu radnych. Chcę, żeby Łomża miała swój udział w większej polityce. W partii Polska 2050 Szymona Hołowni widzimy ludzi, którzy rzeczywiście dążą do zmiany i wierzymy, że uda nam się zmienić też nasze podlaskie otoczenie – podkreślał Domasiewicz.

Drugim członkiem partii z Rady Miejskiej w Łomży jest Zbigniew Prosiński: w Polsce 2050 jesteśmy od początku. Dziś przypada nam w udziale nowe zadanie i za Państwa pośrednictwem chcielibyśmy zaprosić łomżanki i łomżan, którzy chcą się zaangażować w nasz Ruch, do kontaktu z nami.

Adam Ołowniuk będzie reprezentował Miasto Suwałki, gdzie obecnie pracuje z dziećmi
i młodzieżą niepełnosprawną, radny Rady Miejskiej w Suwałkach. Z ruchem Polska 2050 związany od kampanii wyborczej Szymona Hołowni, również lider Miasta Suwałki i powiatu suwalskiego
w Stowarzyszeniu Polska 2050.

W powiecie augustowskim partię Polska 2050 Szymona Hołowni będzie rozbudowywał Piotr Olędzki, z Ruchem związany również od kampanii prezydenckiej, przedsiębiorca. Dlaczego się zaangażowałem? Głównie dlatego, że czas coś zmienić. Współpracujemy z miastem, współtworzyliśmy Centrum Pomocy Ukraińcom w Augustowie, które działa dziś prężnie. Ciągle działamy, żeby zmieniać rzeczywistość powoli, aby Polska stała się naszym wspólnym domem.

Zbigniew Sokołowski reprezentuje powiat łomżyński. O sobie mówi, że jest z wykształcenia, doświadczenia i pasji rolnikiem. Doświadczenie samorządowe zdobył sprawując przez kilka lat stanowisko wójta i wicestarosty łomżyńskiego. Uważam, że każda ze starych partii psuje się od środka poprzez to, że przebijają się ludzie najsilniejsi, najbardziej cyniczni. Natomiast wszyscy ludzie z pasją, młodzi nie mają szans, żeby się zaprezentować. Myślę, że właśnie ta formacja daje takie szanse.

Ostatnim z prezentowanych dziś koordynatorów powiatowych był Marek Szaciłowski z powiatu wysokomazowieckiego. Os ponad 20 lat przedsiębiorca, od 1,5 roku członek stowarzyszenia Polska 2050.

Wszystkie przedstawione osoby są pierwszym kontaktem dla tych, którzy będą chcieli zasilić szeregi partii i zmieniać ich małe ojczyzny – podsumował prezentacje Łukasz Nazarko. Zapewnił też, że dziś rusza strona internetowa partii.

Źródło informacji: Partia Polska 2050 Szymona Hołowni

|Bart.