W środę, 20 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie siedziby świetlicy środowiskowej „Nasza Ostoja” w Augustowie. Przebudowa siedziby wraz z wyposażeniem kosztowała ponad 360 tys. zł.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Nowa siedziba świetlicy została otwarta w generalnie przebudowanym skrzydle budynku po dawnym Gimnazjum nr 2 przy ul. Nowomiejskiej. Dotychczas, po likwidacji gimnazjum, budynek służył jako lokal zastępczy dla remontowanych obiektów miejskich: Domu Kultury, Przedszkola nr 2 i jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego.

– Ośrodek Wsparcia Dziennego, bo tak brzmi formalna nazwa tej placówki, będzie służył najmłodszym augustowianom. Najwyższa pora, aby mieli oni godne warunki – a takie tutaj są, aby skorzystać z tego czego czasami nie starcza w szkole albo co szkołę uzupełnia

 – powiedział podczas otwarcia burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

W budynku znalazły się oddzielne sale do odrabiania lekcji i zabaw, a także toalety oraz jadalnia z aneksem kuchennym. Zorganizowano też specjalne miejsce do pracy i spotkań z psychologiem, gdzie będą prowadzone zajęcia indywidualne i wyciszające. Pomieszczenia zostały urządzone w nowoczesne wyposażenie. Obiekt został zaprojektowany w sposób nowoczesny i funkcjonalny, teraz zachęca dzieci i młodzież do spędzania wspólnego czasu.

Inwestycja to odpowiedź na realne potrzeby augustowian. Mieszkańcy od lat zgłaszali swoje prośby o powiększenie świetlicy i znalezienie ostatecznej lokalizacji.

Świetlica jest placówką wsparcia dziennego prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Korzystają z niej dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia. Podopieczni otrzymują wsparcie w radzeniu sobie z nauką oraz prawidłowymi relacjami społecznymi, rodzinnymi i emocjonalnymi. Placówka dysponuje 30 miejscami dla dzieci w wieku od 6 do 18 roku życia.

Zapraszamy do obejrzenia naszej videorelacji z dzisiejszej uroczystości.

OTWARCIE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ „NASZA OSTOJA” / www.augustow.org

|Bart. / augustow.org