Już w tym roku kilka ścian w Augustowie ma szansę zyskać przepiękne murale. Projekty stworzyli uznani artyści, którzy od wielu lat tworzą uliczne dzieła sztuki. Decydujący głos należy jednak do nas – mieszkańców! Na każdą ze ścian artyści przygotowali po dwa projekty, ale to my poprzez głosowanie on-line zdecydujemy, które z projektów zostaną zrealizowane!

FESTIWAL MURALI W AUGUSTOWIE. WYBIERZ, KTÓRE POWSTANĄ I WYGRAJ BON O WARTOŚCI 200ZŁ!

Głosowanie już ruszyło i potrwa do 8 lipca! Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu, Fundacja SocLab przeprowadzi konkurs i wylosuje 5 osób, które otrzymają bony o wartości 200 zł.

Weź udział w Festiwalu Murali!

Festiwal Murali będzie trwał od 18 do 24 lipca. W tym okresie artyści przyjadą do Augustowa i będą malować uliczne dzieła sztuki. Koszt wykonania murali zostanie pokryty w 100% z budżetu Miasta Augustów.

W tym roku wybraliśmy pięć lokalizacji, na których powstaną murale. Na każdą ze ścian artyści przygotowali po dwa projekty. Wspólnie zdecydujmy, które projekty ostatecznie upiększą ściany w Augustowie. Głosowanie on-line już ruszyło i potrwa do 8 lipca.

Zaproponowane projekty stworzyli uznani artyści, posiadający spory dorobek w tej dziedzinie sztuki. Są to Dimitris Taxis, Francesco Ferreri CHEKOS’ART, Simon de Filippi, BIO DPA – szczegółowe informacje na temat działalności artystycznej i pasji każdego z artystów znajdują się w opisach do poszczególnych projektów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na stronie głosowania!

Gdzie i jak zagłosować?

To proste! Żeby zagłosować potrzebujesz dostępu do Internetu i mniej niż pięciu minut wolnego czasu. Wybory online odbędą się poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera”.

Link do głosowania znajduje się tutaj: https://augustow-wybiera.citizenlab.co/pl-PL/folders/festiwal-murali

Każdej ze ścian dotyczy osobne głosowanie. W ramach każdego z głosowań możemy oddać jeden głos na TAK i jeden głos na NIE. Miasto Augustów zrealizuje na wskazanych ścianach ten projekt, który uzyska więcej głosów na TAK.

Zagłosuj i wygraj bon o wartości 200zł!

Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu, Fundacja SocLab przeprowadzi konkurs i wylosuje 5 osób, które otrzymają bony na kwotę 200 zł do wykorzystania w Empiku.

Tym bardziej zachęcamy do udziału w wyborze murali, które powstaną w mieście!

[*as] Urząd Miejski w Augustowie