Wybierzcie się razem z nami na filmowe spotkanie z najsłynniejszym i najniebezpieczniejszym seryjnym mordercą w historii światowego kina – „Milczenie owiec” z Anthonym Hopkinsem w roli Hannibala Lectera to najbliższa propozycja augustowskiego DKF-u KINOCHŁON!

W piątek 15 lipca 2022 serdecznie zapraszamy wszystkich wielbicieli mocnych filmowych wrażeń na plenerowy pokaz kultowego już obrazu pt. „Milczenie owiec”. Seans rozpocznie się o godz. 21:00 w podwórzu Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, od strony ul. Kościelnej).

Na ekranie historia agentki FBI, Clarise Starling (w tej oscarowej roli fantastyczna Jodie Foster), której zostaje powierzona sprawa „Buffalo Billa”, seryjnego mordercy wyróżniającego się szczególnym okrucieństwem wobec swych ofiar. Odziera je ze skóry. Sprawę pomaga jej rozwikłać inny, niezwykle inteligentny i niebezpieczny morderca – Hannibal Lecter (również oscarowy Anthony Hopkins) – pacjent więziennego centrum psychiatrycznego. Hannibal jest zauroczony Clarice, a w zamian za odkrywanie przez nią części swej przeszłości, kawałek po kawałku odkrywa dla niej tajemnicę morderstw.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Thomasa Harrisa pod tym samym tytułem zdobyła pięć oscarowych statuetek i tylko z pozoru jest banalną opowieścią o tropieniu mordercy.

Videoprelekcję do filmu nagrał dla nas Michał Oleszczyk, czyli SpoilerMaster, który zapewne opowie nam, jak spojrzeć na ten film na nowo, by odkryć w nim pełnię gatunkowego geniuszu.

Bądźcie z nami – stratujemy o 21:00, wstęp wolny.

APK – DKF KINOCHŁON