Kanał posprzątany, drzewka zasadzone. Dzień Ziemi w Augustowie 

Fot. UM w Augustowie

W weekend augustowianie po raz drugi aktywnie obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Sobotni poranek był bardzo pracowity. Zaczęliśmy od sprzątania Kanału Augustowskiego. Kilka chwil później wspólnie posadziliśmy nowe drzewa w dzielnicy Wypusty. Aura słonecznej, kwietniowej soboty i poczucie satysfakcji sprawiły, że uczestnikom akcji nie brakowało uśmiechu.

Wiosenne porządki

Prace rozpoczęliśmy o godzinie 9 od podzielenia się na kilka grup. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania – augustowianie ponownie pokazali, że zależy im na naszym otoczeniu. Dwie grupy wyruszyły drogą wodną w kierunku Białobrzeg, reszta zaopiekowała się brzegiem od strony ulicy Ustronie. Jakie znaleziska najbardziej nas zaskoczyły? Blender, wersalka, kilkumetrowa otulina od kabla – to wszystko do tej pory znajdowało się w naszym Kanale Augustowskim. O godzinie 12.00 spotkaliśmy się ponownie na miejscu zbiórki. Przy gorącym poczęstunku mieliśmy okazję pochwalić się swoimi „łupami”, zaś Burmistrz przyznał coroczną nagrodę za najmniej oczywiste znalezisko. 

Jeszcze więcej drzew

Po rozpoczęciu sprzątania kanału, w dzielnicy wypusty wspólnie posadziliśmy kolejne drzewa.  Akcję koordynowało nasze OSP Augustów-Lipowiec współpracując z Augustowskim Nadleśnictwem.  

– Cieszę się, że nasi mieszkańcy troszczą się o otoczenie. Jestem dumny, że mogliśmy ramię w ramię zasadzić kolejne drzewa i zadbać o czystość naszego kanału. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzeń z okazji Dnia Ziemi. Robicie kawał dobrej roboty – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk    

Augustów to jego mieszkańcy

W organizację akcji z dużym zapałem włączyło się: Koło PZW w Augustowie na czele z Maciejem Kaszubą i Mieczysławem Szczerbakowem, Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne, Lokalna Grupa Działania Kanał Augustowski, Towarzystwo Młodego Krechowiaka, Zespół Placówek Młodzieżowych, Augustowska Organizacja Turystyczna oraz wiele innych chętnych do pomocy osób. Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie uczestniczyli w tych wydarzeniach.

Fot. UM w Augustowie

(*as) Urząd Miejski w Augustowie