Wojtek jest 15 letnim chłopakiem, który od zawsze był aktywny fizycznie. Uwielbiał grać w piłkę nożną, jeździć rowerem lub różnego rodzaju hulajnogami i nawet zdarte kolano lub rozwalona noga nie powstrzymywały go przed tym, aby ponownie, bez strachu przejechać się jeszcze raz.

W lipcu tego roku doznał poważnego wypadku, podczas którego ciągnik przejechał mu lewą kończynę dolną. Niestety mimo starań lekarzy i wielu operacji, nogi nie dało się odratować.

Wojtek

Ten wypadek wiele zmienił w jego życiu. W jednym momencie z chłopca, którego nigdy nie było w domu, zmienił się w osobę przywiązaną do łóżka. Bał się wyjść do ludzi, ich reakcji i rozmowy z nimi.

Wszystkie plany jakie miał, niestety musiał chwilowo pozmieniać. Jego stan fizyczny nie pozwala na to, aby rozpoczął swoją karierę w zawodzie mechanika i będzie to możliwe dopiero po uzyskaniu protezy, która nie będzie go ograniczać.

Od września jego pewność siebie bardzo wzrosła. Dzięki wsparciu rodziny, nowych znajomych oraz wyrozumiałości wychowawców w bursie stał się odważniejszy, nie panikuje, kiedy musi wyjść do ludzi a nawet robi to z wielką chęcią i zaangażowaniem.

Każdy stara się mu pomóc jak tylko może w tym, aby jak najszybciej zaczął normalnie funkcjonować i rozpoczął naukę w zawodzie mechanika.

ZRZUTKA.PL

Wraz z całą rodziną dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za każdą okazaną pomoc dla Wojtka.

(Red)