Dobry start 300 plus to wsparcie finansowe na zakup wyprawki dla dziecka na początek roku szkolnego. Wydatki w każdej rodzinie są coraz większe, dlatego rodzice nie powinni zwlekać ze złożeniem wniosku. Im prędzej go złożą, tym szybciej pieniądze pojawią się na ich koncie.

Od zeszłego roku wnioski o „Dobry Start 300 plus” rozpatruje tylko ZUS. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Wnioski o wsparcie przyjmowane będą od 1 lipca do końca listopada, a pieniądze będą przekazywane wyłącznie na rachunki bankowe.

Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku. Im wcześniej go złożymy, tym szybciej pieniądze pojawią się na koncie. Rodzice, którzy złożą go do końca sierpnia zastrzyk gotówki otrzymają najpóźniej 30 września.

– Z jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł mogą skorzystać rodzice i opiekunowie dzieci do 20 roku życia, a jeśli mają one orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.”Dobry start” przysługuje każdemu uprawnionemu niezależnie od dochodów. Pieniądze należą się na każde dziecko w rodzinie, które chodzi do szkoły – bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice. Natomiast nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów. W sytuacji, gdy uczeń ukończył już 18 lat, wniosek o 300 plus może złożyć samodzielnie

– informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

– Osoby, które nie mają dostępu do komputera, czy też do Internetu będą mogły od 1 lipca samodzielnie złożyć wniosek, korzystając z komputerów udostępnionych we wszystkich placówkach ZUS-u. Mogą liczyć również na pomoc pracowników Zakładu

dodaje rzeczniczka.

W ubiegłym roku ponad 4,4 mln dzieci otrzymało 300 zł na wyprawkę szkolną, w województwie podlaskim 127 tys.

| Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku