Będą nowa hala sportowa i stadion lekkoatletyczny. Radni opowiedzieli się wczoraj (24.08) wieczorem za realizacją tego projektu. Na ten cel miasto otrzymało 30 milionów złotych z Polskiego Ładu. Jednak po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że trzeba do tego dołożyć 23 miliony.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org
Olimpijski Augustów. Historyczny projekt czy zadłużenie miasta lata? – relacja Marty Sołtys

Podczas drugiej już sesji nadzwyczajnej burmistrz Mirosław Karolczuk po raz kolejny przekonywał do tej inwestycji.

Mamy dobrą sytuację, mamy narzędzia, jesteśmy do tego przygotowani. Chcemy, by nasze augustowskie dzieci od młodego wieku mogły mieć do czynienia ze sportem. Jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 na ulicy Rajgrodzkiej. Uznałem, że jest to moja powinność. Chciałbym, aby podobne podejście do rozwijania i stwarzania bardzo dobrych warunków najmłodszych cechowało wszystkich radnych.

W ramach projektu powstaną m.in. nowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2, stadion lekkoatletyczny, plac zabaw i pumptruck.

Opozycja uważa jednak, że nie jest to odpowiedni moment na tego typu inwestycję. Zwłaszcza, że – jak zauważył radny Marek Sznejder – doprowadzi to do wzrostu zadłużenia miasta.

Jestem związany z tą szkołą. Zależało mi i nadal mi zależy na budowie sali gimnastycznej. Chciałbym ją postawić za wszelką cenę. Wczoraj jednak na sesji dowiedziałem się, że w przyszłym roku zadłużenie z tego powodu będzie wynosiło już 2 tysiące złotych na każdego mieszkańca, czyli łącznie prawie 60 milionów złotych. Jest to sprawa, która wymaga dyskusji i szukania różnych rozwiązań, przekonywania, a nie stawiania nas pod ścianą.

Projekt poparli radni z rządzącej miastem koalicji. Opozycja nie wzięła udziału w głosowaniu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki