Zwariowana satyra na branżę filmową w gwiazdorskiej obsadzie oraz spotkanie z Adrianą Prodeus to majowa propozycja od DKF-u KINOCHŁON i gwarancja fantastycznego wieczoru w kinie „Iskra”. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Państwa na poniedziałek 23 maja 2022.

Wieczór rozpoczniemy o godz. 18:30 seansem hiszpańskiej komedii „Boscy”, dzięki której zajrzymy na plan produkcji mającej zapisać się złotymi zgłoskami w historii filmu, a nawet świata…

Nieprzyzwoicie bogaty biznesmen pragnie pozostawić coś po sobie potomnym stwierdza, że wyprodukuje film, który zgarnie wszystkie możliwe branżowe nagrody. Kupuje więc prawa do popularnej książki napisanej przez noblistę, zatrudnia ekscentryczną reżyserkę Lolę Cuevas (w tej roli Penélope Cruz), która z kolei wybiera do projektu dwóch kompletnie różnych, reprezentujących odmienne style aktorów (Antonio Banderas oraz Oscar Martínez) i każe im ćwiczyć pod swoim okiem. Aktorzy – hollywoodzki amant i gwiazda hiszpańskich scen teatralnych nie dogadują się już od pierwszego wejrzenia.

Co jest wizytówką tego filmu? – Penélope Cruz w szalonych perukach i strojach, aktorskie przepychanki głównych bohaterów oraz drobne uszczypliwości, które dotykają każdego od producentów, aktorów i reżyserów, aż po dziennikarzy festiwalowych, nie oszczędzając nikogo ze środowiska filmowego.

Czyż nie brzmi zachęcająco? Dopełnieniem tego wieczoru będzie spotkanie z Adrianą Prodeus – kuratorką wielu festiwali i przeglądów filmowych, jurorką festiwali filmowych, artystycznych i teatralnych. Pracowała jako kierownik literacki Studia Filmowego KADR oraz wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Ekspertka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Pisze o sztuce i filmie, prowadzi debaty, dyskusje, spotkania z twórcami, premiery filmów i gale nagród. Doświadczona w pracy na wizji i w eterze (TVP1, TVP2, 2 Program Polskiego Radia) oraz w tekstach prasowych (Kino, Newsweek, dwutygodnik.com, kulturaliberalna.pl, krytykapolityczna.pl, stopklatka.pl, Twórczość, Zeszyty Literackie i inne). Autorka książek „Themersonowie. szkice biograficzne” oraz „Trzynasty miesiąc. kino braci Quay”, rozdziałów zbiorowych książek („Technika jest rodzajem sztuki. Filmy animowane Juliana Antonisza” wydawnictwo Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, „Polski film animowany” – współczesność).

Film „Boscy” będzie wspaniałą okazją do rozmowy nie tylko o filmowym światku, ale również o zawodzie krytyka filmowego. Już cieszymy się na to spotkanie, film i dyskusję. Mamy nadzieję, że Państwo do nas dołączą – serdecznie zapraszamy.

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Cennik biletów:

Bilet na pokaz: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Penélope Cruz i Antonio Banderas ponownie razem na dużym ekranie! „Boscy” w KINOCHŁONIE