Augustowski policjant, po raz kolejny udowodnił, że policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. W czasie wolnym od służby zauważył w centrum miasta 21-latka poszukiwanego przez sąd w Augustowie. Po chwili poszukiwany był już w rękach mundurowych.

Fot. KPP w Augustowie

W środę, po południu, augustowski policjant będąc na wolnym, zauważył w centrum miasta 21-latka, który od początku stycznia był poszukiwany. Funkcjonariusz od razu powiadomił dyżurnego jednostki, a sam szedł za 21-latkiem.

Mieszkaniec Augustowa w pewnym momencie wszedł do klatki schodowej jednej z kamienic w Augustowie. Policjantowi udało się zobaczyć, do którego mieszkania wchodzi. Już po chwili wspólnie z umundurowanymi kolegami zatrzymał poszukiwanego, który zdążył ukryć się w szafie. Zaskoczony całą sytuacją 21-latek, wiedział, że jest poszukiwany, ale nie spodziewał się, że tak szybko zostanie zatrzymany.

Mieszkaniec Augustowa od początku stycznia ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce przebywania. Mężczyzna za liczne kradzieże trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższy rok.

|augustow.policja.gov.pl/