14 września 2020 r. pod Urzędem Miasta w Augustowie odbyła się konferencja prasowa, na której grupa radnych miejskich przedstawiła swoje stanowisko w sprawie naszej lokalnej prasy.

Zdjęcie z archiwum augustow.org

Przedstawili oświadczenie, którego fragment brzmiał:

Szanowni mieszkańcy

w ostatnim czasie na łamach „Przeglądu Powiatowego”, naszej lokalnej prasy, pojawił się tytuł oczerniający działalność części radnych Augustowa.

Strona główna, wspomnianej gazety, brzmiała: „Radni hamują rozwój Augustowa”, co jest ewidentnym kłamstwem a wręcz lokalnym fake newsem, mającym na celu podważyć naszą wiarygodność w oczach mieszkańców Augustowa i te nasze działania, które służyły mieszkańcom oraz rozwojowi naszej małej ojczyzny.

(…) W związku z zaistniałą sytuacją, będąca dla nas bardzo przykrą, jesteśmy zmuszeni wstąpić na drogę prawną, w celu obrony własnego dobrego imienia. (pełna treść oświadczenia TUTAJ >>>)

Zgodnie z zapowiedzą, grupa radnych skierowała sprawę do Sądu.

We wtorek, 22 listopada 2022 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku ogłosił prawomocny wyrok w tej sprawie

Sąd Apelacyjny w Białymstoku ogłosił dzisiaj prawomocny wyrok w procesie z powództwa szóstki radnych koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS przeciwko redaktorowi naczelnemu „Przeglądu Powiatowego” Krzysztofowi Przekopowi.

– czytamy we wpisie zamieszczonym wczoraj na profilu facebookowym Dziennika Powiatowego.

Sąd oddalił apelację Sylwii Bielawskiej, Tomasza Dobkowskiego, Alicji Dobrowolskiej, Katarzyny Raczkowskiej, Jolanty Onety Roszkowskiej i Dariusza Ostapowicza, a także zasądził od każdego z powodów na rzecz redaktora Przekopa kwotę 1.215 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Sprawa dotyczyła artykułu „Radni hamują rozwój Augustowa” z 2020 roku. Pełnomocnikiem radnych była mec. Beata Kornelius-Wnukowska, będąca również radcą prawnym urzędu miasta w Augustowie. Radni powołali na świadków m.in. burmistrza Mirosława Karolczuka, a także Sławomira Sieczkowskiego i Filipa Chodkiewicza.

-informuje dalej Dziennik Powiatowy.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/DziennikPowiatowy

|Bart. / augustow.org