W minioną sobotę (4.06), Filip Poźniak młody bokser augustowskiego klubu Sztorm Augustów, zapisał na swoim koncie kolejny sukces w dobrze zapowiadającej się karierze sportowej.

fot. noweswiecie.pl

Podczas Mityngu bokserskiego o Puchar Leszka Piotrowskiego w Hali Widowiskowo – Sportowej w Świeciu, walczący w kategorii młodzik (60 kg) Filip Poźniak, pokonał zdecydowanie na punkty zawodnika gospodarzy, Macieja Kiedrowskiego.

Bokser Klubu Sportowego Wda Świecie – przeciwnik Filipa, walczył przed własną publicznością w zawodach, gdzie na 19 stoczonych walk, aż w ośmiu występowali jego klubowi koledzy. Biorąc pod uwagę fakt, że w wyniku postawy Filipa przeciwnik był liczony w I i II rundzie, możemy mówić o świetnym przygotowaniu fizycznym i psychicznym Filipa do zawodów.

Jako ciekawostkę podamy, że na widowni obecny był Mariusz Wach, były posiadacz pasów WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej. Do kategorii wagowej Mariusza Wacha Filip raczej „nie dobije” 😊, ale podobnych lub większych osiągnieć w ringu mu życzymy.

Trenerem Filipa jest Piotr Rułkowski.

Obu panom gratulujemy!

|Bart.