Drugi rok z rzędu uczniowie z województwa podlaskiego okazali się niezwyciężeni wygrywając finał Olimpiady ZUS. Pierwsze miejsce w ogólnopolskich eliminacjach zajęli Kamila Leoniak, Patrycja Jędras i Weronika Kulesza z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, a drugie Paulina Malinowska, Katarzyna Załuska i Marlena Lewoc z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku.

UCZNIOWIE Z PODLASKICH SZKÓŁ NAJLEPSI W POLSCE W OLIMPIADZIE ZUS

8 kwietnia odbył się finał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

17 najlepszych zespołów walczyło o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do uczelni wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe.

– Jesteśmy dumni z naszej młodzieży. A nasza radość jest tym większa, że uczniowie podlaskich szkół są nie do pokonania już drugi rok z rzędu. Pierwsze i drugie miejsca na podium świadczą o ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i pracy włożonej w uzyskanie takiego wyniku. Finaliści zdobyli cenne nagrody rzeczowe w postaci laptopów, tabletów jak również przyrzeczenia indeksów do 21 uczelni w całym kraju w tym Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiego, Białostockiego czy Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zwycięscy mogą skorzystać również z dodatkowych punktów w procesie rekrutacyjnym na renomowane uczelnie do 26 szkół wyższych w tym na Politechnikę Częstochowską, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, czy Uniwersytet Medyczny w Łodzi

– informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Finał odbywał się zdalnie, przy wykorzystaniu platformy internetowej. O kolejności miejsc zdecydowały zdobyte punkty oraz czas w jakim zespoły udzieliły odpowiedzi. Uczennice z Wysokiego Mazowieckiego odpowiedziały prawidłowo na wszystkie 30 pytań w czasie 19 minut 16 sekundy, zaś z Białegostoku uzyskały wynik 29/30 w zaskakującym czasie 15 minut 12 sekund.

Trzecie miejsce przypadło uczennicom z Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Dziewczęta odpowiedziały prawidłowo również na 29 pytań, ale w czasie 24 minuty 41 sekund. Młodzież z naszego województwa była nie do pokonania pod względem czasu w jakim udało im się rozwiązać test. Żadna ze szkół w całym kraju, mimo nawet słabszego wyniku nie odpowiedziała na pytania szybciej

– dodaje rzeczniczka.

Lekcje z ZUS to pierwszy, autorski, projekt, który powstałby budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Tylko w tym roku do projektu przystąpiło 1340 szkół z całego kraju. Wygranie ogólnopolskiej Olimpiady o wysokim prestiżu to wspaniały sukces naszych dwóch drużyn, które wykazały się ogromną wiedzą i błyskawicznym czasem w udzielaniu odpowiedzi oraz umiejętnością opanowania emocji. Wiedza zdobyta podczas nauki pozwoli im podejmować słuszne decyzje dotyczące przyszłej ścieżki zawodowej. Jest też niezbędna, by racjonalne planować i decydować w życiu prywatnym.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku