Paweł Mikucki i Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na odsłonięcie rzeźby “Wierzeje” w technikach kowalskich. Odsłonięcie z udziałem rzeźbiarza zaplanowano na czwartek 27 stycznia 2022 r. o godz. 19:00 w MDK-u (Rynek Zygmunta Augusta 9).

Paweł Mikucki urodził się w Augustowie. Zamiłowanie do rysunku, rzeźby w drewnie i metapoetyki towarzyszyło mu od najmłodszych lat. Uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu, ukończył Wyższą Szkołę Rzemiosł Artystycznych kierunku Dóbr Kultury we Wrocławiu, a kunsztu kowalskiego uczył się m.in.u mistrza Ryszarda Mazura. Na co dzień zajmuje się pracą w dawnych technikach kowalskich, które niekiedy ubiera w nowoczesną formę, rekonstrukcją dawnych narzędzi, rysunkiem oraz fotografią. Jego pasją są rozważania nad związkiem człowieka z naturą, co jest motywem przewodnim jego prac.

Rzeźba artysty będzie gościć przed budynkiem APK dopóki nie zostanie przeniesiona na bulwary nad jeziorem Necko, gdzie stanie jako obiekt sztuki dla Miasta Augustowa, zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny

(i)