Od dziś w Urzędzie Miejskim można zgłosić swoją kandydaturę do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zainteresowanych namawialiśmy do udziału w tym przedsięwzięciu podczas spotkań w augustowskich szkołach. Swoją chęć do wystartowania w wyborach aktywna młodzież może zgłosić do poniedziałku (21 marca). Aby zgłoszenie było ważne musi znaleźć się pod nim 10 podpisów poparcia.

Przyjmujemy zgłoszenia

Od dziś (17 marca) do najbliższego poniedziałku (21 marca) w godzinach 7:30 – 15:30, w Pokoju nr 204 Urzędu Miejskiego w Augustowie, przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do młodzieżowej Rady Miejskiej. Wzór zgłoszenia, zgody opiekunów i listy poparcia możecie pobrać pod tym artykułem lub znaleźć na stronie urzad.augustow.pl/mrm, a także w samym Urzędzie Miejskim.

Warsztaty, spotkania, wybory

Wybory do MRM odbędą się 4 i 5 kwietnia za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Poprzedzi je prawdziwa kampania, do której chętni młodzi augustowianie mogą przygotować się podczas specjalnych warsztatów. Pierwsze odbyły się w ubiegły weekend, kolejne – tym razem dwudniowe, odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Udział nieobowiązkowy, ale na pewno wart zainteresowania.

Ja też chcę kandydować! Mogę?

Aby kandydować do Augustowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej musisz mieć od 14 do 19 lat oraz mieszkać lub uczyć się w Augustowie. Jeśli nie zdecydowałeś się na kandydowanie, ale chcesz oddać głos na swojego kolegę, to musisz spełniać te same warunki. Młodzież wybierze spośród siebie 15 przedstawicieli, którzy przez dwa lata będą inicjować przedsięwzięcia i wydarzenia, doradzać Burmistrzowi, wskazywać oczekiwania młodych oraz przedstawiać głos swojego pokolenia. Jeśli uczysz sie w augustowskiej szkole i chcesz głosować w wyborach do MRM, ale nie jesteś zameldowany w Augustowie, musisz: pobrać, wypełnić i dostarczyć nam Załącznik nr 4 – czyli zgłoszenie do listy wyborców. 

PLIKI

ZałącznikRozmiar
Plik zalacznik_nr_1_do_zarzadzenia_nr_97.docx14.05 KB
Plik zalacznik_nr_2_do_zarzadzenia_nr_97.docx18.02 KB
Plik zalacznik_nr_4_do_zarzadzenia_nr_97.docx14.99 KB

*(as) Urząd Miejski w Augustowie