Wypoczynek, edukacja i wspólna zabawa w plenerze, to wszystko zapewniają organizatorzy podczas wydarzenia pn. Rodzinny Piknik Edukacyjny „Jesień nad Kanałem Augustowskim”. Czwarta edycja wydarzenia właśnie za nami.

W sobotę, 1 października br. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Augustowskie Placówki Kultury zaprosiły mieszkańców naszego regionu do Mikaszówki. Właśnie tam, na terenie przy śluzie na Kanale Augustowskim przygotowano atrakcje tegorocznego pikniku.

Po raz pierwszy taki piknik zorganizowano 13.10.2018 r., kiedy to Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie otworzyło odremontowaną 200-letnią zabytkową śluzę Swoboda, na Kanale Augustowskim. Od tamtej pory Pikniki odbywają się przy kolejnych śluzach Kanału. Drugą była śluza w Paniewie (29. 09. 2019). Była to doskonała okazja zwiedzania, jedynej na Kanale, śluzy dwukomorowej.

Ze względu na sytuację pandemiczna w kraju, w roku 2020 piknik nie mógł być zorganizowany. Kiedy tylko obostrzenia z tym związane zostały złagodzone Organizatorzy znowu zaprosili nas na piknik. Po rocznej przerwie, 2 października 2021 r. bawiono się przy śluzie Przewięź koło Augustowa. Wczorajszy (sobota 1 października) piknik przy śluzie Mikaszówka był czwartym.

W programie, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło pokazów przygotowanych przez augustowski WOPR. Wśród najmłodszych zawsze budzi duże zainteresowanie tresura policyjnego psa. Policjanci udzielali wskazówek, jak zachować się podczas napotkania na swojej drodze agresywnego czworonoga. Koncerty i występy muzyczne, ognisko i posiłki spożywane na wolnym powietrzu. To wszystko w miejscach, które dla wielu osób, nie tylko z kraju, są celem długo planowanych urlopów.

Piąta edycja wydarzenia najprawdopodobniej za rok. Warto już dziś zaznaczyć w swoim kalendarzu, że początek października, to czas na Rodzinny Piknik Edukacyjny „Jesień nad Kanałem Augustowskim” 😊

Bart.

Fot. WP / augustow.org

Galeria zdjęć na naszym profilu facebookowym TUTAJ >>>