Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na powrót do nauki i szkolnych przygód. W augustowskich placówkach odbyły się uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2023/2024. Nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół przywitali uczniów ciepłymi słowami i życzeniami sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. W uroczystościach wzięli udział również Burmistrz Augustowa oraz jego Zastępcy.

fot. UM w Augustowie

Powrót do szkoły

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania, możliwości zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności. Nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół przywitali uczniów ciepłymi słowami i życzeniami sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. W uroczystościach wzięli udział również Burmistrz Augustowa oraz jego Zastępcy.

Droga do spełnienia marzeń

Burmistrz osobiście życzył uczniom udanego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2:

– Nowy rok szkolny to nowy rozdział w odkrywaniu świata i zdobywaniu wiedzy. Cieszcie się każdą chwilą nauki, bo to droga do spełnienia marzeń. Życzę Wam pełnego radości roku szkolnego. – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Wyjątkowy rok dla augustowskiej oświaty

Nowy rok szkolny to dla augustowskiej oświaty także czas wyzwań. W części placówek trwają generalne remonty. W naszym mieście nigdy nie budowano, ani nie remontowano na taką skalę.

Twa przebudowa Szkoły Podstawowej nr 6 na Lipowcu. Obiekt przejdzie kompleksową termomodernizację, będą nowe elewacje, drzwi i okna. Wyremontujemy sale lekcyjne oraz toalety. Wreszcie w szkole pojawi się winda więc wszyscy użytkownicy szkoły będą mogli poruszać się między kondygnacjami bez żadnych przeszkód.

Równocześnie przebudowujemy dwa kompleksy przedszkolne. Swoje oblicze zmienią Przedszkole nr 3 przy ulicy Tytoniowej oraz Przedszkole nr 4 przy Kilińskiego. Budujemy także nowy blok sportowy w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Mickiewicza. To kolejna miejska inwestycja w rozwój i zdrową przyszłość najmłodszych mieszkańców Augustowa.

Obejrzyjcie fotorelację z rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w augustowskich szkołach.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie