Część augustowian postrzega w rozbudowie ulicy Arnikowej szansę na rozwój i ułatwienie w poruszaniu się po Augustowie. Nie brakuje też mieszkańców, którzy podnoszą argumenty przeciw. Burmistrz Mirosław Karolczuk zapowiedział otwarte konsultacje, w których poznamy wszystkie „za” i „przeciw”.  Spotkamy się 27 maja o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy mają głos

Podczas konsultacji społecznych każdy będzie mógł wypowiedzieć się na temat budowy nowej drogi. To dobra okazja, by wspólnie zadecydować o przyszłości dzielnicy Wypusty. Urząd Miejski w Augustowie dba o to, by to mieszkańcy współdecydowali o kierunkach rozwoju miasta.

Nowa Arnikowa

Projekt budowy nowej drogi został stworzony z myślą o usprawnieniu ruchu drogowego i ułatwieniu mieszkańcom Wypustów wyjazdu z dzielnicy. Już dziś dwa razy dziennie tworzą się zatory przy wjeździe z ulicy Wypusty w ulicę Chreptowicza i przy wjeździe z Arnikowej w Wojska Polskiego. W dzielnicy wciąż powstają nowe bloki, wieć problemy komunikacyjne będą narastać. Rozwiązaniem ma być dokończenie budowy ulicy Arnikowej, które połączy jej dotychczasowy bieg z ulicą Obrońców Westerplatte.

Miasto ma już gotowy projekt budowlany oraz pozyskało 10 milionów złotych dofinansowania na ten cel. Ponieważ część mieszkańców ulicy Ziołowej i Rucianej obawia się hałasu z okien, Burmistrz zarządził konsultacje społeczne w tej sprawie.

Warto poznać projekt

Warto dobrze poznać planowaną inwestycję, żeby wyrobić sobie zdanie na podstawie faktów. Z projektu dowiadujemy się, że ulica Arnikowa będzie zwykłą, jednopasmową drogą – jakich wiele w naszym mieście. Wzdłuż niej znajdzie się ścieżka rowerowa, dzięki której dzieci na rowerach, rolkach czy hulajnogach będą mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Dzięki chodnikom oraz nowym nasadzeniom mieszkańcy Wypustów będą mieli dodatkowe miejsce do spacerowania. Nowoczesne oświetlenie LED-owe zapewni bezpieczeństwo po zmroku. Szczegóły możecie Państwo zobaczyć na załączonym rysunku.

27 maja o 17:00 spotkajmy się w Urzędzie Miejskim i wspólnie zdecydujmy o przyszłości.

|Urząd Miejski w Augustowie