Pasjonujesz się fotografią? Inspiracje odnajdujesz w starych kliszach? A może interesujesz się przedwojennym Augustowem? Nie czekaj i zgłoś się do konkursu fotograficznego „Drugie życie zdjęć Judela Rotsztejna” organizowanego przez Instytut Pileckiego w Augustowie!

Konkurs poświęcony jest pamięci Judela Rotsztejna – zdolnego fotografa, który dokumentował pejzaże Augustowa i życie mieszkańców w latach 20 i 30. Jego zdjęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem: trafiały na pocztówki oraz do czasopism krajoznawczych.

Dzisiaj, po ponad 100 latach od pierwszych dzieł Judela Rotsztejna prezentujących Augustów, chcemy przypomnieć twórczość tego wybitnego fotografa. W związku z tym, Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Drugie życie zdjęć Judela Rotsztejna”.

Nagrodą jest publikacja pracy konkursowej w katalogu wystawy stałej Domu Pamięci Obławy Augustowskiej oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów! 


Konkurs będzie rozpatrywany będzie w dwóch kategoriach:

  1. Młodzież szkolna – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych
  2. OPEN – niezależnie od wieku

Co musisz zrobić? To proste!

Krok 1

Wybierz jedną z fotografii Judela Rotsztejna, znajdź miejsce, w którym została wykonana i zrób własne zdjęcie. Pokaż jak ta okolica wygląda dzisiaj!

(Możesz skorzystać z bazy zdjęć: https://tiny.pl/dd5fc lub wybrać inne, które posiadasz w swoich zbiorach.)

Krok 2 

Wyślij formularz zgłoszeniowy i swoją pracę do 21 czerwca 2024 r. na adres: edukacja@instytutpileckiego.pl

W tytule maila wpisz: „Konkurs fotograficzny – zgłoszenie”.

 Oceniana będzie zgodność z tematem oraz wartość artystyczna zdjęcia.

Szczegóły konkursu w regulaminie dostępnym na stronie : augustow.instytutpileckiego.pl

Oddział Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Augustowie