Poniedziałek zapowiada się na kolejny dzień z zachmurzeniem dużym i z temperaturą na plusie. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, na południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 8-9 stopni Celsjusza. Nadal będzie dość silnie wiało.

zdjęcie ilustracyjne: Augustów.org

W poniedziałek można spodziewać się opadów deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem.

„Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 6 stopni w centrum, do 8-9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie” – podała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nadal będzie dość silnie wiało. Wiatr ma być porywisty, zachodni i północno-zachodni. W porywach jego prędkość sięgać może do 85 km/h.

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się na pochmurną z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami w części północno-wschodniej kraju, na co zwróciła uwagę synoptyk IMGW, spodziewane są także opady śniegu.

Temperatura spadnie od minus 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 2 stopni w centrum, do 6 stopni Celsjusza na południu Polski.

Wiatr nadal będzie porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na północnym zachodzie jego porywy mogą dochodzić do 80 km/h, na pozostałym obszarze do ok. 60-75 km/h. Silniej wiać będzie także wysoko w górach.

W kolejnych dniach wciąż ma być sporo deszczu, wietrznie i raczej ciepło, z wyjątkiem północnego wschodu. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ apiech/