Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 10 stycznia o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie z Krzysztofem Szatrawskim w ramach Kawiarenki Literackiej.
Krzysztof D. Szatrawski, muzyk i pisarz, literaturoznawca i teoretyk kultury, poeta, prozaik, tłumacz, autor tekstów piosenek, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zadebiutował w miesięczniku Warmia i Mazury w kwietniu 1980 roku. Rok później nakładem SSK Pojezierze ukazał się jego debiutancki arkusz poetycki „Posłanie ostatniego z epigonów” (Olsztyn 1981). Kolejne zbiory wierszy to: arkusz poetycki „24 godziny śmierci” (Okolice, Waraszawa 1988), „Poniżej snu” (Olsztyn 1989), „Wiersze graficzne” (Olsztyn 1990), „Tak cicho śpiewa północ” (Olsztyn 1997) „Pieśni miłości i rozstania” (Olsztyn 1999) i „Wiek nowy” (Olsztyn 2014).
Jako prozaik opublikował dwie książki oraz szereg opowiadań w periodykach literackich. W październiku 1989 w Iskrach ukazała się debiutancka powieść „Requiem dla Bohatera” (Warszawa 1989). Zbiór opowiadań z lat osiemdziesiątych ukazał się po 20 latach – „Odjazd” (Olsztyn 2006). Powieść „Księga Wolfów” była publikowana we fragmentach. Opublikował także kompletny przekład dwu zeszytów zbioru „Phantasus” Arno Holza w wersji z lat 1898/1899 (Kętrzyn 2013) oraz wybór wierszy Maksymiliana Wołoszyna „Wiatr północno-wschodni” (Olsztyn 2016).
Jest autorem monografii naukowych z dziedziny historii kultury muzycznej i literaturoznawstwa „Jan Lubomirski” (Olsztyn 1991), „Przestrzeń sakralna w kancjonale mazurskim” (Olsztyn 1996), „Z miłości do muzyki. 60 lat Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego” (Olsztyn 2006) oraz „Odkrywałem ślad po śladzie utracony… Ideowe uwarunkowania twórczości Juliana Stryjkowskiego” (Olsztyn 2011). Jest również współautorem i redaktorem licznych monografii wieloautorskich poświęconych historii i teorii kultury.
Spotkanie poprowadzi Janina Osewska.
APK/MBP
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok