Augustowskie Placówki Kultury i Teatr Pneumatyczny zapraszają na poświąteczne teatralne spotkania. Jeśli ktoś nie widział albo chce zobaczyć raz jeszcze „pneumatyczne” sztuki „Apokalipsa” i „Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” – lepszej okazji niż ta w poświąteczny poniedziałek i wtorek już chyba nie będzie.
Oba przedstawienia odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej), a bilety na nie (w cenie 20 zł) kupicie w kasie MDK-u w Małej Galerii APK. O szczegółach przeczytacie poniżej.
Z teatralnym pozdrowieniem –
APK
27 grudnia 2021 – godz. 19:00
„Apokalipsa”
REŻYSERIA: Paweł Leszkowicz
SCENARIUSZ: Paweł Leszkowicz na podstawie wywiadów i improwizacji Kai Granackiej, Małgorzaty Kulik, Mateusza Olszewskiego, Weroniki Ostrokołowicz, Katarzyny Prokop, Weroniki Rółkowskiej, Rafała Witkowskiego
OBSADA:
- Kaja Granacka,
- Małgorzata Kulik,
- Mateusz Olszewski,
- Weronika Ostrokołowicz,
- Katarzyna Prokop,
- Weronika Rółkowska,
- Rafał Witkowski
- GŁOS: Paweł Leszkowicz
OBSŁUGA TECHNICZNA: Krzysztof Białobłocki, Kinga Piotrowska
CHOREOGRAFIA, SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: praca zespołowa
W spektaklu wykorzystane zostają fragmenty utworów – „The End” The Doors, „A ja wolę moją mamę” M. Jeżowskiej, „Stabat Mater Dolorosa” G. Pergolesiego, Op.49 No.4 Wiegenlied / „Lullaby” J. Brahmsa.
Czas trwania: 55 minut
Premiera spektaklu miała miejsce 31 października 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.
10 grudnia 2020 roku premierę miał „Cyberpunk 2077” – wyczekiwana gra z kilkukrotnie przekładanym terminem wydania. Nam nie było dane przełożyć premiery. Stało się to, czego tak bardzo się baliśmy. Zostaliśmy i przez cały czas próbujemy zrozumieć, dlaczego do tego doszło i jak się stąd wydostać. Jak znaleźć świat, w którym końca nie było. Bo być może gdzieś tam, hen hen, daleko, taki świat istnieje…
Ci, którzy doświadczyli schyłku, zapraszają na jedyne w swoim rodzaju spotkanie. Wykrwawiona, Matka Polka, System Binarny, Nemo, Her/Hair, Bożydar i Krokodillo opowiedzą Wam o (nie tak odległych) światach, które, mimo że miały się nie skończyć, umarły.
28 grudnia 2021 – godz. 19:00
„Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów”
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Paweł Leszkowicz
MUZYKA: Martyna Kotarska
MUZYKA (piosenka „Miłość w oflajnie”): Krystian Czaja
ARANŻACJE PIOSENEK: Andrzej Perkman
SCENOGRAFIA I REKWIZYTY: Renata Rybsztat, Dariusz Sieńkowski
CHARAKTERYZACJA: Agnieszka Gromkowska
OBSŁUGA TECHNICZNA: Krzysztof Białobłocki, Karol Prymaka, Weronika Rółkowska
OBSADA:
- Martyna Chodacz,
- Karolina Wiszyńska,
- Adam Granacki,
- Szymon Jaworowski,
- Paweł Leszkowicz,
- Konrad Milanowski (głos)
Czas trwania: 110 minut
Premiera spektaklu odbyła się 14 listopada 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.
Ona i On. Razem od paru ładnych lat. Najpierw masa płomiennych wspomnień – dziś częściej kanapa i serial na Netflixie. Nic dziwnego, że marzenia o wspólnej przyszłości łączą się w nich z cichymi obawami. W świecie hasztagów, emotek, gifów i tinderowych relacji wszystko wydaje się przecież ulotne. Pewnego lipcowego dnia sytuacja się odmienia. Narzeczeni spotykają na swojej drodze kogoś, kto zdaje się znać sposób na związek idealny…
„Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” to rozgrywająca się w komórce piwnicznej słodko-gorzka opowieść o współczesnych relacjach, okraszona nawiązującymi do formy kabaretu literackiego piosenkami z tekstami Pawła Leszkowicza i muzyką Martyny Kotarskiej.
(i)
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok