Mała Galeria Augustowskich Placówek Kultury, przy Rynku Zygmunta Augusta 9, zaprasza na wernisaż wystawy twórczości ukraińskiej artystki Tvoya Yulich, zatytułowanej „Myśli stają się rzeczami”.

W piątek 16 września o godz. 18:00 uroczyście otworzymy wystawę składającą się z obrazów i kolaży wykonanych różnymi technikami.

Serdecznie zapraszamy, zarówno na otwarcie wystawy, jak i do jej odwiedzania – obrazy Artystki w Małej Galerii APK zostaną do 4 października.

APK

Tvoya Yulich(pseud.) – urodziła się w Doniecku, studiowała filologię i krytykę sztuki, a jednocześnie uczyła się rysunku. Wyszła za mąż, urodziła dzieci i zdecydowała, że to wystarczy jej od życia. Ale gdy dzieci dorastały, czegoś zaczynało jej brakować…

Wraz z rodziną przeprowadziła się do Kijowa, a wraz z początkiem Majdanu i wojny (2013-2014) nie mogła się powstrzymać od napisania dramatu teatralnego „Ta, która je cukierki, czyli” i tak rozpoczęła się jej twórcza działalność – stworzeniem projektu teatralnego, który łączy kierunki – poezja, taniec współczesny i dramat. Następne było tworzenie filmów w formacie video art w stylu poezji-tańca-opowieści. W ten sposób powstało kilka filmów, które można obejrzeć na YouTube, wyszukując produkcję „kinovar”. W swojej twórczości filmowej cały czas używa koloru tam, gdzie to możliwe. Bo całe życie, równolegle z innymi kierunkami, malowała – początkowo z akwarelami, a po wybuchu wojny 24 lutego wyjechała do Polski i zaczęła malować akrylami. Tak rozpoczął się odrębny kierunek malowania.(https://t.me/PaitingTvoyaYulich)