W sobotę 6. października na Skateparku przy ul. Młyńskiej w Augustowie odbyła się kolejna impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Alternatywa z Ełku. Pierwszą dużą imprezą organizowaną przez Alternatywę w Augustowa był festyn wiosenny, w trakcie którego prowadzone były animacje i zabawy dla dzieci. Było to 14 kwietnia, na placu przy ul. Armii Krajowej. Obie imprezy zorganizowano w ramach projekty „Streetworking szansą na zmianę”.
Projekt „Streetworking szansą na zmianę” ma na celu realizację działań z zakresu pedagogiki ulicy. Celem głównym projektu jest propagowanie działań profilaktycznych realizowanych metodą streetworkingu skierowanych do dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku 10-20 lat, pokazanie oraz nauczenie młodych ludzi życia i funkcjonowania w innej formie niż to, co przekazuje im ulica oraz niewydolna wychowawczo rodzina. A zatem pokazanie młodym ludziom alternatywy do tego czego uczy ich ulica i patologiczna rodzina.
Tym razem były to konfrontacje sportów ulicznych w kategoriach: deski, hulajnogi i rowery. Jak powiedział Wiktor Kurczak prezes Stowarzyszenia „ALTERNATYWA”, zainteresowanie tą impreza było duże. Najlepszymi porami roku na organizację takich zawodów jest wiosna i lato. Teraz jest już zimniej a pomimo tego na Skateparku przy ul. Młyńskiej rywalizowało ok. 40. osób. Nie tylko pasjonatów sportów ulicznych można było tam zobaczyć. Kibicowali im rodzice, dziadkowie i koledzy.
Stowarzyszenia „ALTERNATYWA” jako jeden z celów swoich działa w Augstowie stawia wyszkolenie miejscowych kadr, które przejmą inicjatywę i będą organizowały samodzielnie takie imprezy w naszym mieście. Możliwe, że już wkrótce to oni przygotują podobną imprezę dla swoich kolegów.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie „ALTERNATYWA” w ramach projektu „Streetworking szansą na zmianę” finansowanego z budżetu Gminy Miasta Augustów.
Red.
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok