Od 3 września będzie można zgłaszać projekty w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. To już piąta edycja, podczas której mieszkańcy zadecydują na co przeznaczona zostanie część miejskiego budżetu. Pula na realizację pomysłów wynosi 500 tys. złotych.
W tegorocznej edycji wprowadzono szereg zmian. Jedną z ważniejszych jest zniesienie ograniczenia wiekowego. Wszyscy mieszkańcy będą mieli możliwość zarówno zgłaszania projektów, jak i udziału w głosowaniu.
W
tegorocznej edycji będzie można zgłaszać projekty „twarde”,
czyli związane z budową lub przebudową infrastruktury oraz
projekty „miękkie”, czyli o charakterze nieinwestycyjnym
np.
wydarzenie o charakterze społecznym, kulturalnym lub sportowym.
Należy pamiętać, że koszt projektu nie może przekroczyć kwoty
400 tys. złotych.
Następną zmianą jest zmniejszenie wymaganej liczby głosów poparcia pod projektem. Aby zgłosić pomysł, należy zebrać min. 15 głosów poparcia.
W poprzednich edycjach dzięki zaangażowaniu mieszkańców Augustowa zrealizowane zostały m.in. takie projekty jak: stałe miejsce do grillowania, budowa chodników na ul. Orzeszkowej, odnowienie księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej, przygotowanie dokumentacji na modernizację boiska pełnowymiarowego do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, zorganizowano obchody 100-lecia Lipowca, zamontowano defibrylatory zewnętrzne na terenie miasta, zakupiono sztuczne lodowisko miejskie oraz zamontowano kurtynę wodną.
Projekty do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do 30 września. Pomysł powinien być szczegółowo opisany, zawierać wizualizację, listę poparcia oraz kosztorys. Spośród projektów, które przejdą pozytywnie weryfikację formalno-prawną, przeprowadzone zostanie głosowanie w dniach 15 – 28 listopada. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2020 roku.
Więcej informacji o Augustowskim Budżecie Obywatelskim na stronie www.zmieniamy.augustow.pl.
|UM Augustów
O tylko w Augustowie święto niepodległości obchodzi się razem ze świętem zmarłych, dziwne.
Tomasz Andrukiewicz jest prezydentem Ełku, a nie Andruszkiewicz. Andruszkiewicz to … nie wspomnę kto.
Ta nędzna jałmużna 20 tysi od Truskolasego dla Natalii Kaczmarek za brązowy medal olimpijski to ma być godna gratyfikacja finansowa…
Cóż,w innych miastach cetrum tętni życiem w sezonie a tu?Drzewka,fontanna,ławeczki ,pomnik no może pizza i lody.To są letnie co roku…
To był ciężki rok