DKF KINOCHŁON zaprasza na dwa dni z Woddy’m Allenem – 8 i 9 sierpnia wybierzemy się w filmową podróż do Nowego Jorku i liczymy na to, że zabierzecie się Państwo z nami, tym bardziej, że nasze zaproszenie przyjęli fantastyczni goście!

W czwartek 8 sierpnia o godz. 19:30 w kinie Iskra pokażemy najnowszy film mistrza „intelektualnej komedii” – „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”. Krytyka już kilka dni po premierze stwierdziła, że to najlepszy z filmów Woody’ego Allena. Historia pary studentów. Ona jest dziennikarką i któregoś dnia otrzymuje propozycje przeprowadzenia wywiadu ze znanym reżyserem, co staje się pretekstem do romantycznego wypadu do Nowego Jorku. Jednak już od samego początku wyprawy wszystko idzie zupełnie inaczej niż zaplanowali. Dziewczyna, zamiast na romantyczną randkę z Gatsbym, trafi do świata największych gwiazd filmowych. Tymczasem na drodze Gatsby’ego staje siostra jego byłej dziewczyny, Shannon. I jak to u Allena – inteligentne dialogi, żarty i gierki słowne, a wszystko przepełnione miłością do Nowego Jorku. O niej właśnie porozmawiają tego wieczoru nasi goście, chociaż innych nowojorskich, amerykańskich i filmowych (oczywiście!) tematów też nie zabraknie.

Tego wieczora będzie z nami aż troje wspaniałych gości! Debiutująca w KINOCHŁONIE Adriana Prodeus – kuratorka wielu festiwali i przeglądów filmowych, jurorka festiwali filmowych, artystycznych i teatralnych. Pracowała jako kierownik literacki Studia Filmowego KADR. Pisze o sztuce i filmie, prowadzi debaty, dyskusje, spotkania z twórcami, premiery filmów i gale nagród, Autorka książek „Themersonowie. szkice biograficzne” oraz „Trzynasty miesiąc. kino braci Quay”. Partnerować jej w rozmowie będą Radosław Korzycki (publicysta „Dziennika Gazety Prawnej”. Pracę dziennikarską zaczynał w „Polityce”, potem pracował w „Dzienniku” i „Tygodniku Powszechnym”. Zajmuje się polityką zagraniczną, głównie amerykańską oraz relacjami transatlantyckimi. Autor korespondencji i reportaży z USA. Autor bloga „Stany zapalne” o bieżącej amerykańskiej polityce) i dobrze znany już Naszej Widowni Michał Oleszczyk (dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni w latach 2014-2016, ceniony w Polsce i na świecie krytyk filmowy. Doktor filmoznawstwa, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca tej jednostki, wykładał również w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej).

Drugi dzień naszej imprezy Augustów → New York to pokaz plenerowy i powrót do kultowego filmu Woody’ego Allena: w piątek 9 sierpnia w podwórzu przy Rynku Zygmunta Augusta 10 (przy księgarni Atena) o godz. 21:00 wyświetlimy „Manhattan” – nominowany do dwóch Oscarów za scenariusz i dla najlepszej aktorki drugoplanowej, nostalgiczny wyraz miłości Woody’ego Allena do Nowego Jorku. Reżyser porusza w nim problem miejskiej alienacji i wszechogarniającej pustki w mieście, które wyzute jest z wszelkich uczuć z powodu narkotyków, barów szybkiej obsługi i mechanicznej miłości.

Podczas tego bezpłatnego pokazu nowojorskie przekąski, czyli bajgle i hot-dogi z oryginalnego wózka zapewni Tawerna Fisza Concept by Marcin Budynek. Będzie można kupić przekąskę, coś do picia i wśród znajomych cieszyć się filmem i towarzystwem.

Zapraszamy do nas – zapraszamy do Nowego Jorku!

APK – DKF KINOCHŁON

– – –

Bilet na pokaz „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”: 15 zł

Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

Pokaz filmu „Manhattan” – wstęp wolny

– APK –