21 października 2019 roku w Augustowie na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Augustów przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne wybranych sił i środków Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej  powiatów: augustowskiego, białostockiego, suwalskiego, siematyckiego, sejneńskiego, grajewskiego, monieckiego i sokólskiego.

Ćwiczenia realizowane z polecenia Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej miały na celu sprawdzenie przygotowania i doskonalenia współdziałania sił i środków krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego do prowadzenia działań ratowniczych w zakresie budowy układów pompowo- wężowych zaopatrzenia wodnego i podawania wody na duże odległości.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków z terenu powiatów: augustowskiego, białostockiego, suwalskiego, siematyckiego, sejneńskiego, grajewskiego, monieckiego i sokólskiego do działań ratowniczo – gaśniczych podczas np. pożarów lasów ze szczególnym uwzględnieniem dostarczania wody na duże odległości. W ramach ćwiczeń przećwiczono warianty dostarczania wody na duże odległości, zbudowano magistralę wodną o długości 750m, 1500m, 3000m.

Opracowanie: kpt. Paweł Bukrejewski / Zdjęcia: KP PSP Augustów

|augustow.straz.bialystok.pl